I Edycja

Rozwiązania dla szkółAB S.A.

Sprzęt komputerowy jest podstawowym narzędziem informatycznym w nowoczesnej szkole. To dzięki niemu posiadamy dostęp, zarówno do zasobów sieci Internet, jak również, możemy uczestniczych w bardziej zaawansowanych programach dydaktycznych zorientowanych na rozwój poszczególnych umiejętności czy dziedzin. Czy używamy tablicy interaktywnej, projektora, lub dokonujemy wpisów w e-Dzienniku − używamy komputera. W obecnym czasie, mimo zmian które nastepują, jest najbardziej powszechny i dostepny wśród środków nowoczesnego nauczania, przy stosunkowo niewielkich nakładach.

Więcej >>

Microsoft

Oferowany przez Microsoft program Enrollment for Education Solutions(EES) to prosta, ekonomiczna oferta licencyjna zapewniającainstytucjom szkolnym i akademickim możliwość użytkowania przezpracowników najnowszych produktów platformy przy założeniu, żeliczba pracowników jest określana raz w roku, zapewniająca elastyczność pozwalającą na wprowadzanie dowolnejliczby produktów dodatkowych oraz uproszczone zarządzanie licencjami − wszystko w ramach jednej,bezterminowej umowy subskrypcyjnej.

Więcej >>

G Data Software

Programy G Data Software nieprzerwanie od pięciu lat zdobywają nagrody w większości testów antywirusowych w całej Europie. Żaden inny europejski producent oprogramo wania chroniącego
dane nie może pochwalić się tak dużą ilością zdobytych wyróżnień i nagród na przełomie ostatnich lat. Program G Data InternetSecurity po raz drugi z kolei został zwycięzcą w niezwykle prestiżowym i niezależnym teście Konfederacji Konsumentów. Także w Polsce programy G Data wykazują w testach najwyższą jakość – przykładem mogą być kolejne zwycięstwa pakietu G Data InternetSecurity kompleksowych testach przeprowadzanych przez redakcję miesięcznika PC Format. Bezpieczeństwo użytkowników programów G Data zapewniane jest dzięki wykorzystaniu najbardziej skutecznych, innowacyjnych rozwiązań.

Więcej >>EPSON

Czasami trzeba mieć się czym pochwalić, komputery mają prawie wszystkie szkoły, ładne kolory ścian, kafelki również są bardzo ważne, ale pracownia to niewątpliwie rzecz która stanie się dumą szkoły, magnesem przyciągającym uczniów, czynnikiem wyrównującym szanse wychowanków szkoły, niezależnie od jej położenia szkół językowych.

Więcej >>

Posterus

W dzisiejszych czasach trudno znaleźć organizację, która nie korzysta chociażby w jakimś stopniu z komputerowego wspomagania w procesie zarządzania. Przyczyny takiego stanu rzeczy są dosyć oczywiste – procesy zarządzania są coraz bardziej skomplikowane, ponieważ dotyczą coraz większych grup ludzi i coraz bardziej złożonych zagadnień. Aby móc sprawnie podejmować decyzje, konieczny jest dostęp do uporządkowanej i usystematyzowanej informacji. Odpowiedzią na te potrzeby są narzędzia informatyczne, które przed każdym zarządzającym otwierają nowe możliwości oraz wskazują drogę do zmian na lepsze. Polska szkoła jest w tym zakresie podobna do innych instytucji i w coraz większym stopniu potrzebuje wsparcia komputerowego w swoim funkcjonowaniu. Choć stopniowo w szkole pojawiają się programy komputerowe takie jak Hermes czy SIO, powiedzieć można, że na chwilę obecną, wykorzystanie możliwości komputerowego wspomagania zarządzania jest niewielkie.

Więcej >>

Europejski Fundusz Leasingowy SA - Nowoczesna sprzęt w Twojej szkole finansowany leasingiem

Nowoczesna szkoła to placówka wyposażona w najnowszy sprzęt informatyczny. Instrumentem finansowym,który może przyspieszyć proces unowocześnienia polskiego szkolnictwa jest oferowany przez Europejski Fundusz Leasingowy – leasing IT. W umowie leasingowej firma leasingowa zobowiązuje się nabyć rzecz od oznaczonego dostawcy np. producenta pracowni komputerowych i oddać szkole do używania. Szkoła zobowiązuje się natomiast zapłacić firmie leasingowej uzgodnione czynsze wynagrodzenia przez określony w umowie okres (np. 24 miesiące). Sfinansowanie inwestycji gminnych leasingiem umożliwia rozpoczęcie korzystania z przedmiotu zamówienia bez konieczności wydatkowania całej ceny. Jednostki samorządu terytorialnego zainteresowane leasingiem IT mogą korzystać z obu form leasingu: operacyjnego bądź finansowego zabezpieczając środki na obsługę finansowania w kilku rocznych budżetach.

Więcej >>

HP

Hewlett-Packard, lider rynku technologii komputerowych, zaprojektował na podstawie uwag i oczekiwań swoich klientów innowacyjne rozwiązanie HP Multiseat, pozwalające podwoić liczbę stanowisk komputerowych bez konieczności zwiększania środków budżetowych. Zastosowanie najnowszych rozwiązań HP i Microsoft gwarantuje obniżenie kosztów zakupu i utrzymania, zapewnia intuicyjną obsługę i konfigurację, a użytkownikowi znany interfejs systemu operacyjnego Microsoft Windows.

Więcej >>

EVER

Firma EVER, największy polski producent systemów zasilania awaryjnego,powstała w 1991 roku w Poznaniu. EVER jest producentem i sprzedawcą urządzeń awaryjnego zasilania UPS oraz listew zabezpieczających. Od roku 1996 firma produkuje zasilacze awaryjne pod marką EVER. Obecnie linia obejmuje: UPS-y z serii DUO II/DUO II Pro oraz ECO CDS/ECO Pro CDS – przeznaczone do ochrony komputerów PC, stacji roboczych, terminali komputerowych i internetowych, urządzeń telekomunikacyjnych, peryferyjnych, fiskalnych oraz systemów alarmowych; SINLINE, SINLINE XL, SINLINE Pro oraz Sinline LT – przeznaczone do ochrony serwerów, komputerów PC, terminali komputerowych i sieci informatycznych; POWERLINE RT – idealne do zabezpieczania zasilania rozbudowanych sieci komputerowych, serwerów oraz zaawansowanych stacji roboczych, POWERLINE – do zabezpieczania serwerów, sieci informatycznych i systemów obróbki danych; SUPERLINE – do podtrzymywania pracy centrów przetwarzania danych (produkt otrzymał Złoty Medal MTP na targach Expopower 2009); SPECLINE, SPECLINE Pro – seria dedykowana do zabezpieczania

Więcej >>

Acer for Education w Polsce

System edukacji przechodzi ogromną transformację, i tak jak uczniowe odkrywają nowe sposoby komunikowania się i współpracy, tak też szkoły muszą się reformować aby nadążyć ze zmieniającym się otoczeniem. Wprowadzenie nowych technologii w szkole może być przełomowym punktem. Komunikacja z uczniami oraz angażowanie ich w interesujący sposób podczas zajęc ma pozytywy wpływ zarówno na wyniki w nauce, jak również pozytywne relacje między uczniem i nauczycielem.

Celem projektu Acer for Education jest promowanie nowego rodzaju interakcji pomiędzy nauczycielami i uczniami poprzez wprowadzanie i wykorzystywanie nowych technologii. Acer stworzył w tym celu certyfikowaną sieć dealerów - Acer Education Center - którzy oferując doświadczenie i profesjonalizm, dostarczają do szkół i instytucji niezbędne know-how.

Aby dopłenić całości, Acer udostępnia pakiet produktów i usług, które mogą być wkorzystywywane w cyfrowej klasie, począwszy od urządzeń przenośnych (netbooków i notebooki), poprzez oprogramowanie ułatwiające przeprowadzenie lekcji (Acer Classroom Manager), do stałych rozwiązań (komputery stacjonarne, serwery, monitory, projektory i tablice interaktywne). Jako wiodący dostawca produktów IT, firma Acer jest jedynym graczem na rynku oferując kompleksowe rozwiązanie dla edukacji.

Wolters Kluwer Polska - Serwis Prawo oświatowe

Serwis Prawo Oświatowe to kompleksowe i unikatowe zestawienie aktualnej informacji prawnej dotyczącej organizacji i funkcjonowania szkół i innych placówek oświatowych.

Serwis zapewnia:

  • Pełną kontrolę regulacji prawnych
  • Unikatową analizę problemów z komentarzami, literaturą, dokumentami
  • Przejrzystą i wygodną organizację informacji
  • Odpowiedzi ekspertów na pytania użytkowników

Zawartość:

  • Akty prawne
  • Komentarze
  • Wyjaśnienia specjalistów
  • Procedury szkolne, regulaminy, wzory pism
  • Informacje z MEN
  • Baza pytań użytkowników i odpowiedzi specjalistów

www.prawooswiatowe.pl

Wolters Kluwer Polska - e.DyrektorSzkoły

e.DyrektorSzkoły to wersja on-line czasopisma "Dyrektor Szkoły - miesięcznik kierowniczej kadry oświatowej", niezastąpionego w pracy każdego dyrektora.

e.DyrektorSzkoły to nowoczesna forma dostępu do specjalistycznych informacji i artykułów z możliwością wyszukiwania tekstowego, drukowania i prezentacji. Funkcje włączania trybu pełnoekranowego i powiększania strony podnoszą komfort czytania, a niższa cena niż wersji papierowej przekonuje wielu czytelników do użytkowania obu form.

www.e.DyrektorSzkoly.pl

Organizator Partner główny Patroni
Partnerzy